Farkı Keşfedin

Konuşma ağırlıklı

Alışılmış yöntemlerin aksine, ilk olarak konunun teker teker formülü ve matematiği anlatmak yerine, soru ve cevap ile önce alıştırma yapılır. Öğrenci sorulara cevap verebilir hale geldikten sonra, sebepleri gramer ile birlikte anlatılır. Asıl olan öncelikle öğrencinin İngilizce konuşabilmesidir.

Tüm dünya ülkelerinde konuşulan diller asla gramer üzerine kurulu değildir. Okullarda pek çok öğrenciye öncelikle dil ile ilgili gramer eğitimi verilmesi dillerin öğrenilmesi önünde ki en büyük engellerden bir tanesidir. Kişi eğer yabancı dil konuşmak istiyorsa konuşmak ağırlıklı olan kelimeleri öğrenmeli ve kısa yoldan cümle kurmayı öğrenmelidir. Bu amaç ve doğrultu ile sizlere yabancı dil eğitimi veriyoruz. Amacımız Direct Method uygulaması ile hızlı bir şekilde yabancı dil konuşmaya başlamak. Çünkü gramer bilgisi ancak yazılı metinlerde gereklidir. Sizler yurt dışında devlet dairesine dilekçe vermeyeceğinize göre öncelikli olarak öğrenmeniz gereken insanlarla anlaşma şeklidir. Bu yüzden konuşma dilini öğrenmeniz bizim için öncelikle ve asıl olan amaçtır. Daha sonrasında İngilizce olarak konuşmaya başladığınızda ve karşınızda bulunan bir yabancı ile anlaşabildiğinizde sizlere yazılı metinlerde gerekli olan gramer eğitimini veriyoruz.

Birinici amacımız olan konuşma ağırlıklı İngilizce tamamlanmadan asla sizlerin aklını karıştıracak olan gramer eğitimini vermiyoruz. Bu sebeple kursumuzdan mezun olan herkes rahatlıkla İngilizce konuşabiliyor ve gerekli durumlarda yeteri kadar bilgi ile yazı da yazabiliyor.

Türkler için tasarlanmış

Diğer İngilizce eğitim metotlardaki matematik düşünce ile hazırlanmamış olan Direct Method, öğrencilerin anadillerinin Türkçe olduğunu göz önünde bulundurur. Metodumuz gramer anlatımı üzerinden ilerlemezken gramerin varlığını da hiçe saymaz.

Anadili İngilizce olan eğitmenler sayesinde kelimelerin ve yapıların doğal kullanımı pratikler eşliğinde öğrenilir.

Bizim için önemli olan konu kursiyerlerimizin tamamının Türk olduğu gerçeğidir. Türkçe özünde oldukça zorlu bir dil ailesinden geldiği için daha kolay olan İngilizce’yi öğrenme aşamasında gramer değil konuşma önemli nokta olur. Fakat ülkemizde bulunan pek çok kurs ve eğitim kurumu bunu düşünmeden hareket etmektedir. Kursiyerlerin tamamının Türk olduğunun farkına varmadan karmaşık bir şekilde dil eğitimi vermeye çalışmaktadır. Bu durumda öğrenciler için aşılamaz bir yol haline gelmektedir.

Mezun olan kursiyerler ancak bir kaç cümle ile kendini ifade edebilirken yazılı metinlerde küçük çaplı bir başarı elde eder. Fakat bizim methodumuzda kesinlikle böyle bir durum söz konusu değildir.

Bizim için öncelik karşılaştığınız yabancı dil bilen bir kişi ile yüz yüze iletişim kurabilmenizdir. Duyduğunuz gramersiz cümleleri anlamanız önem taşır. Hiç bir İngilizce konuşan insan “Hey Mert, akşam bizimle birlikte saat 23:00’da yemek yemeye gelir misin?” demez. Pratik olan konuşma dilini tercih ederler. “Mert akşam yemeğe geliyor musun?” daha klasik ve kolay bir cümledir. Bu yüzden sizlere verdiğimiz eğitimlerde sizin bu konuşmaları yapabilmenizi amaçlıyor ve gramer eğitimini ikinci planda tutuyoruz.

Özgüven çözümü

Birey bazen kelimelerin İngilizce anlamını ve yapısını bildiği halde bir turlu İngilizce konuşamaz, bir başka deyişle cümleler ağzından çıkmak bilmez. Sistemimizin bu durum için çözümü nedir?

Ders esnasında kendisine yöneltilen uzun sorulara uzun cevaplar verirken öğrenci doğal olarak duraksar. Bu duraksama birkaç saniyeden uzun sürerse eğitmen bilir ki; öğrenci Türkçe düşünmeye başlamıştır. Bunu engellemek için eğitmen kelimeleri hatırlattır. Böylelikle yeni dilde refleksif olarak konuşma yeteneği gelişir. Bizim bu konuda ki amacımız da aynı şekilde öğrencilere İngilizce düşünme yeteneği kazandırabilmektedir.

İngilizce olarak kelimelerin anlamını bilen kursiyerlerin hızlı bir şekilde isteklerini ve amaçlarını belirten cümleler kurmasını sağlamak asıl hedeflerimiz arasındadır.

Eğer gramer engeline takılırsanız uzun yıllar boyunca İngilizce konuşmakta güçlük çeker fakat yazı yazabilirsiniz. Bizim amacımız size yazı yazdırmak değil gittiğiniz bir Avrupa ülkesinde gezerken yabancılarla anlaşabilmeniz.

Kitaplar Türkiye’de basılıyor

Pek çok yabancı dil eğitimi veren kurs kitapların yurtdışında basıldığı için satış bedellerinini Euro veya Dollar üzerinden olduğunu ifade ediyor. Fakat biz kitaplarımızın tamamını yurtiçinde baskıya gönderiyoruz. Bu sayede kendi eğitmenlerimizin hazırladığı direkt method kitaplarının ücretleri asla euro veya dollar üzerinden olmuyor.

Kitaplarımızın satış ücretleri Türk Lirası üzerinden hesaplanarak sizlere sunuluyor. Bu sayede fahiş bedelleri tek bir kitap için ödemek zorunda kalmıyorsunuz. Üstelik kitaplarımız gramer bilgisine boğulmuş kitaplar değil. Lütfen bunları da unutmayın!

Kur bazlı fiyatlara hayır!

Günümüzde kursların büyük çoğunluğu eğitimlerin tamamını kur üzerinden hesaplıyor. Bu nedenle insanlar bildikleri bölümlerin dahi derslerine ücret ödemek zorunda kalıyorlar. Fakat bizim kurslarımızda böyle bir yöntem asla yok.

Bizim için önemli olan öğrencinin bilmesi gerekenleri öğrenmesi. Bu yüzden kur bazlı öğretim ücretini biz kurum olarak tercih etmiyoruz. Öğrencilerimiz bu sayede kendileri gerekirse istemedikleri dersleri atlayarak hızlı bir öğretim süreci yaşayabiliyorlar. Kursumuz öğrencilerimizin maddi anlamda ceplerini boşaltma amacı değil başarılı bir eğitim görmelerini amaçlıyor.

İngilizce ve Seviyeleri

İngilizce bilmek oldukça kolay olmasına rağmen gramer kültürüne boğulan kurslarımız yüzünden ülkemizde oldukça yavaş bir şekilde gelişiyor. Pek çok kurs kur bazlı fiyat uygulaması nedeniyle öğrencileri İngilizce seviyelerine göre ayırmadan eğitime alıyor.

Bizler ise İngilizce seviyesini belirleyen bir sınav uygulayıp öğrencilerimizi buna göre sınıflandırıyoruz. Bundan sonra ise CV Hazırlamak ile ilgili gereken İngilizce bilgilerden tutun da, herhangi bir iş için Europa ülkelerinden birinde mülakata girerseniz diye Mülakat İngilizcesi dahi öğretiyoruz.

Bizim amacımız pratik olarak İngilizce konuşmanız ve karşınızda bulunan kişi ile kolaylıkla anlaşmaya varabilmeniz. Gramer içinde boğulmaya gerek yok!