Chit Chat Cards

“Bu sistem ile dünya üzerinde bulunan pek çok ülke; vatandaşlarına yabancı dil eğitimi vermekte ve kolaylıkla gittikleri ülkelerde diğer ülkelerin vatandaşları ile anlaşmalarını sağlamaktadır. Direct Method uygulamamızın bir parçasıdır.”

Uygulamalı Eğitimde Yeni Bir Çita!

Pek çok Avrupa ülkesi yabancı dil eğitimi verirken mutlaka klasik yöntemlerin dışına çıkarak daha pratik ve kolay yöntemleri tercih ediyor. İşte bunlardan bir tanesi yurtdışında yabancı dil kurslarını gezerken keşfettiğimiz yeni bir yöntem! Klasik gramer eğitiminin dışına çıkarak direct method uygulaması ile verdiğimiz derslerimizde İngilizce konuşmaya başlamak istemez misiniz? Eğer amacınız İngiltere Kraliyet Ailesine dilekçe yazmak değilse “Chit Chat Cards” eğitimi tam size göre. Sistemi oldukça basit olan bu kartlar sayesinde kolaylıkla İngilizce konuşmaya başlayabileceksiniz! Peki nedir bu “Chit Chat Cards?”

Chit Chat Cards Nedir?

Chit Chat Cards oldukça kolay olarak İngilizce konuşmaya başlamanın ilk adımıdır. Kurum olarak sizler için hazırladığımız bu kartları derslerimizde eğitmenlerimiz sizlere dağıtıyor. Üzerinde dağınık halde bulunan kelimeler ile sizlerden bir cümle kurmanız isteniyor. Bu kelimeleri birleştirerek büyük bir gramer bilgisi gerekmeksizin karşınızda bulunan insana nasıl bir cümle kurabilirsiniz diyerek size soru yöneltiliyor. Sizler de kart üzerinde bulunan kelimelerden yola çıkarak karşınızda yabancı uyruklu bir insan varmış gibi cümle kurmaya çalışıyorsunuz. Peki burada yalnız mısınız? Herhangi bir örnek yok mu? Elbette var.

Chit Chat Cards Örneği

Kartların üzerinde dağınık halde bulunan kelimeler mevcut. Bunlarla bir cümle kurulabilir. Fakat aralarından bazıları gereksiz kelimeler. Dilerseniz bu kelimeleri bulup ayıklayarak geri kalanı ile bir cümle kurabilir veya kelimelerden birini seçerek hızlı bir düşünce ile kendi cümlenizi üretebilirsiniz. Her kartın üzerinde düşünce sisteminizi kolaylaştırmak adına bir de örnek cümle bulunuyor. Bu cümlelerden yola çıkarak ufkunuzu genişletebilirsiniz. Pratik olarak İngilizce öğrenmenin en kestirme yollarından bir tanesi bu şekilde.

Bu Sistem Nerede Var ?

Bu sistem dünyanın pek çok yerinde kullanılıyor. Çünkü dünya ülkeleri yabancı dil öğrenmek için gramer bilgisinin oldukça gereksiz olduğunun farkına çoktan varmış. Fakat bizim ülkemizde bulunan pek çok yabancı dil kursu bu durumdan habersiz. Çünkü hiçbiri gerçekten Avrupa veya dünya ile endeksli değil. Dil öğrenmenin en kolay yola karşınızda bulunan insanlar ile iletişime geçerek konuşmanız. Gramer bilgisine takılmadan karşınızda ki kişi ile iletişime geçmeniz. İsteklerinizi rahatça dile getirmeniz ve sonuçlara ulaşmanız. Bu doğrultuda hareket ederek sizlere de Chit Chat Cards ile eğitim vermeye başlıyoruz. Sizlerde bu uygulamadan yararlanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kartlar ile Eğitim Almanın Bedeli Ne ?

Kurumumuza kayıtlı olan öğrencilerimiz – kursiyerlerimiz için bu kartların hiçbir bedeli yok. Tamamıyla sizlere sürekli övmüş olduğumuz Direct Method uygulamasının bir parçası.

Bu yüzden endişe etmenize ve bu eğitimi görmek için birikim yapmanıza gerek yok. Biz standartlarımızı Avrupa kalitesini yükselttikçe sizlerin Avrupa seyahatlerinde keyifli dakikalar yaşamasını sağlıyoruz.

Conversation Club Direct Method