Biz Professionals

İş İngilizcesi yepyeni bir dil mi? Tabii ki hayır.

Sadece aynı konuştuğumuz dil olan Türkçe gibi İngilizce dilinde de iş hayatında kullanılan kelimeler ve kalıplar, günlük kullandıklarımıza nazaran farklılıklar gösterebilir. Bizlere göre gerçekte kusursuz  “Business English” kullanmanın temelinde üç unsur vardır.

A). Hatalardan arındırılmış ve anlaşılır ifadeler barındıran anlatımlar,

B). Akıcı konuşabilme yeteneği,

C). Business English jargonu diye adlandırabileceğimiz, genelde iş hayatında kullanılan kelime ve kalıpların kullanımı

Direct Method olarak bugüne dek, ilk iki maddeye yoğunlaşarak siz katılımcılara düzgün ve akıcı bir şekilde İngilizce konuşturabilmeyi hedefledik. Genel anlamda da bunu başarabilmenin haklı gururunu yasıyoruz.

Şimdi ise özellikle İş İngilizcesi kalıplarının yoğun bir şekilde kullanıldığı “Biz Professionals” isimli kitap serisini hayata geçiriyoruz.

Sistemin çalışma prensibi aynı   

Amaç katılımcıya en fazla pratiği ve konuşma imkânını sağlamak olduğu için kitap yine soru ve cevaplardan oluşmakta. Ancak bu sefer sorular stratejik olarak is dünyasından senaryolar içermekte.

Örneğin Present perfect tense alıştırmaları esnasında “Have you ever woken up too late to go to school: ” sorusu yerine ”have you ever worked till very late and end up going home after midnight? ” sorusu yöneltiliyor. Ardından katılımcının bu deneyimiyle ilgili kısa konuşmalar yapılıp bir sonraki soruya geçiliyor.

Böylelikle “Biz Professionals” kitapları ile işlenen derslerin sonunda sıkılıp bunalmadan konuşarak İş İngilizcenizi ve aslında dolayısıyla İngilizcenizi geliştireceksiniz.

Business English Kitaplari